Chcesz spełnić marzenie o maturze?

Chcesz spełnić marzenie o maturze?

 

Dlaczego tak często nasze marzenia nie prowadzą do oczekiwanych efektów?

Bo nie mamy planu wg. którego będziemy konsekwentnie je realizować.  Jeśli chcesz spełnić choć jedno z Twoich marzeń musisz zaplanować kolejne, osiągalne dla Ciebie etapy działań.

Marzysz o schudnięciu? Nie zakładaj, że jakoś to będzie. Nie wierz w to, że w każdej chwili Twoja decyzja będzie dla Ciebie tak samo ważna. Wyobraź sobie, że stoisz głodny przed witryną z ulubionymi czekoladkami… Myślisz, a co tam, jedna nie zaszkodzi… To oznacza, że popadamy w sprzeczność z samymi sobą. Nie można być szczupłym i jeść czekoladki kiedy zechcemy.

Stwórz hierarchię celów. Ustal szczerze co jest dla Ciebie ważne i dlaczego. Z czego możesz czerpać motywację, by wytrwale dążyć do wyznaczonego celu.

Nie oszukuj się! Może wolisz niewielka nadwagę, ale chcesz delektować się ulubionymi słodyczami bez poczucia winy?
Jeśli tak, to Twoim celem nie powinno być “Schudnę.”  Raczej “Ograniczę o połowę jedzenie słodyczy.” lub “Będę jeść słodycze tylko raz w tygodniu.”

Takie podejście do marzeń pomaga je zrealizować. Musisz tylko zaplanować proces wiodący do wyznaczonego celu, konsekwentnie myśleć pozytywnie, ale uwzględnić konieczność Twojego wysiłku i regularnie rozliczać się z niego.

Nie fantazjuj, lecz planuj! Czy Ty to potrafisz? Jeśli tak, możesz nie czytać dalszej części tego wpisu.

Jeśli nie najlepiej wychodzi Ci planowanie i realizacja to my Ci pomożemy!

Matura jest Twoim marzeniem? Ustal jaki poziom motywacji Ci w tym towarzyszy, a my pomożemy Ci odpowiednio zaplanować działania niezbędne do realizacji tego marzenia. Zaplanuj z nami krok po kroku etapy realizacji swojej Misji Matura.

Wspólnie zdiagnozujemy stan Twojej wiedzy. Wyznaczymy zakres i sposoby jej uzupełnienia. Ustalimy częstotliwość lekcji i ich rodzaj (indywidualne, grupowe, on-line lub blended learning). Udostępnimy Ci platformę z materiałami do samodzielnych ćwiczeń (indywidualne hasło otrzymasz od swojego Tutora).

Przećwiczymy z Tobą różne rodzaje zadań maturalnych i przygotujemy na ew. niespodzianki.

Podpowiemy najlepsze strategie rozwiązywania arkuszy maturalnych i podpowiemy to co jest najważniejsze.

Zapewnimy oczekiwany wynik na maturze ( przy założeniu, że będziesz aktywny i zaangażowany w cały proces realizacji Twojego planu).

Spełnij marzenie o dobrym wyniku Twojej matury. Misja Matura – Start!